Jesteś tutaj: 2.03.2017, prof. David A. Kosower, "New Methods in the Hunt for New Physics"

2.03.2017, prof. David A. Kosower, "New Methods in the Hunt for New Physics"

Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki

zaprasza na konwersatorium na którym:

prof. David A. Kosower, Institut de Physique Theoretic CEA/Saclay, Paris

Wygłosi wykład:

New Methods in the Hunt for New Physics

I describe the new ideas and techniques that have been developed in recent years to address the problems of computing higher-order corrections to Standard-Model processes for colliders.  The same ideas have also given birth to a new subfield of particle physics, called Amplitudes, and have influenced related areas of research as well.  I give some examples, and also survey current research in the field.

Artykuł popularnonaukowy na temat badań D.A. Kosowera w Świecie Nauki: http://www.swiatnauki.pl/19,192.html

David A. Kosower jest teoretykiem cząstek którego głównym tematem badań są matematycznie zaawansowane metody obliczeń amplitud rozpraszania w teoriach cechowania. Jego obecne badania koncentrują się na precyzyjnych obliczeniach w chromodynamice kwantowej, wykorzystują między innymi tzw. komputerową algebraiczną geometrię. Interesuje go zarówno doskonalenie technik obliczeniowych jak i ich zastosowanie  do fenomenologii LHC w CERN-ie.  Doktorat obronił w Harvardzie, następnie odbył staże podoktoranckie w  Columbia University, w Laboratorium Fermiego  oraz w CERN-ie . Obecnie pracuje w Institut de Physique Théorique, w ośrodku badawczym Saclay francuskiej Agencji Atomowej. Profesor wizytujący na Uniwersytach w Zurychu, Florencji, Instytucie Weizmanna,  Kavli ITP w Santa Barbara. Kierownik grantu ERC EU. Laureat nagrody Sakuraia Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego w 2014 roku. Zaliczony w 2014 roku przez Thomson Reuters do grona najbardziej wpływowych fizyków na świecie.

Konwersatorium odbędzie się dnia 02.03.2017 r. o godz 16.00 w Sali Audytoryjnej II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego Katowice, ul. Uniwersytecka 4.