Jesteś tutaj: Seminarium PTF, czwartek 22 października.

Seminarium PTF, czwartek 22 października.

Serdecznie zapraszamy na seminarium PTF o/Katowice, pierwsze w roku akademickim 2015/2016, które odbędzie się 22.10.2015. (czwartek) w Instytucie Fizyki w Katowicach w Sali S.A. II o godz. 16.00 gdzie: dr Krzysztof Kaczor nauczyciel fizyki, zastępca Dyrektora w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej Wygłosi wykład na temat:

„Jak uczyć fizyki w szkole, w której fizyki nie ma? Fizyka sportów walki.”

Streszczenie

Wykład ma na celu przedstawienie sytuacji dotyczącej nauczania fizyki w szkołach o różnym profilu (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). W szczególności, wykład oparty będzie na osobistych doświadczeniach i obserwacjach procesu zmian jakie zachodzą w szkole ogólnokształcącej w zakresie programu i sposobów nauczania fizyki. Zastanowimy się nad przyczynami słabej kondycji fizyki w szkole średniej i jej pozycji w „rankingu uczniowskiego poważania”. Czy jest szansa na to, aby fizyka wróciła do łask, czy może znaleźć się w zbiorze przedmiotów, które uczniowie darzą zainteresowaniem? Czy i jaka powinna być współpraca szkół z uczelniami? Przypadkiem do analizy będzie projekt realizowany we współpracy z czechowickim klubem sportowym w ramach programu”Współpraca w nauce” dotyczący zastosowań fizyki w sztukach walki.