Kontakt

 • adres: Instytut Fizyki
  ul. 75 Pułku Piechoty 1
  41-500 Chorzów
 • tel: (0-32) 349-38-75
 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jesteś tutaj: Wyzwania współczesnej astrofizyki

Wyzwania współczesnej astrofizyki

 • opiekun
  dr hab. Marek Biesiada
 • email/www
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • temat
  Wyzwania współczesnej astrofizyki

Opis

cz.1 Celem projektu jest opracowanie materiałów dydaktycznych w systemie komputerowego wsparcia procesu nauczania. Materiały będą miały formę interaktywnych skryptów w języku Python.

Na bazie opracowanych materiałów studenci I stopnia studiów będą mieli możliwość interaktywnego poznawania takich zagadnień jak: widma gwiazd i ich klasyfikacja, diagram Hertzsprunga-Russela, modele numeryczne ewolucji gwiazd, wyznaczanie parametrów orbit gwiazd w układach podwójnych, odkrywanie planet pozasłonecznych czy badania tempa ekspansji Wszechświata w oparciu o rzeczywiste dane obserwacyjne zgromadzone przez astronomów we współczesnych przeglądach nieba.

Udział w opracowaniu materiałów będzie dla studentów II stopnia znakomitą okazją do nabycia umiejętności przekazywania wiedzy na miarę XXI wieku: w sposób atrakcyjny, skuteczny (nauczanie oparte na doświadczeniu) i wykorzystujący współczesne metody komputerowe.

Free business joomla templates

Distributed by SiteGround