Jesteś tutaj: Wyzwania współczesnej astrofizyki

• temat
    Wyzwania współczesnej astrofizyki

Opis

cz.1 Celem projektu jest opracowanie materiałów dydaktycznych w systemie komputerowego wsparcia procesu nauczania. Materiały będą miały formę interaktywnych skryptów w języku Python.

Na bazie opracowanych materiałów studenci I stopnia studiów będą mieli możliwość interaktywnego poznawania takich zagadnień jak: widma gwiazd i ich klasyfikacja, diagram Hertzsprunga-Russela, modele numeryczne ewolucji gwiazd, wyznaczanie parametrów orbit gwiazd w układach podwójnych, odkrywanie planet pozasłonecznych czy badania tempa ekspansji Wszechświata w oparciu o rzeczywiste dane obserwacyjne zgromadzone przez astronomów we współczesnych przeglądach nieba.

Udział w opracowaniu materiałów będzie dla studentów II stopnia znakomitą okazją do nabycia umiejętności przekazywania wiedzy na miarę XXI wieku: w sposób atrakcyjny, skuteczny (nauczanie oparte na doświadczeniu) i wykorzystujący współczesne metody komputerowe.