Jesteś tutaj: Przygotowanie do pomiaru detektorem BINA

• temat
    Przygotowanie do pomiaru detektorem BINA

Opis

Detektor BINA jest obecnie w fazie instalacji w Centrum Cyklotronowym Bronowice w Krakowie. W niedalekiej przyszłości będzie służył do badania reakcji p+d->p+p+n w szerokim zakresie energii. Zanim to nastąpi, stopniowo będą testowane i uruchomione poszczególne jego elementy: scyntylatory, komora drutowa, ciekła tarcza. W zależności od stanu zaawansowania tych prac i osobistych zainteresowań, student może wziąć udział w testach elementów detektora lub przygotowaniu oprogramowania.