Jesteś tutaj: I Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej rozstrzygnięty.

Miło nam poinformować, że I Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej został rozstrzygnięty.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 850 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ponad 300 uczniów wyhodowało z powodzeniem swoje kryształy i wykonało stosowną dokumentację. Kryształy nadesłane do organizatorów konkursu, Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, stworzyły różnobarwną kolekcję. Otrzymywane z wielu związków chemicznych utworzyły bryły o różnorodnej strukturze.

Jury wyłoniło 3 laureatów konkursu, którzy w nagrodę pojadą do laboratorium CERN w Genewie. Ponadto przyznano 17 wyróżnień. Lista laureatów i wyróżnionych zamieszczona jest poniżej.

Jury postanowiło przyznać jeszcze dwa specjalne wyróżnienia dla szkół, które przysłały największą ilość, najczystszych i najciekawszych kryształów. Wyróżniono:

• Zespół Szkół Chemiczno - Medycznych i Ogólnokształcących, Tarnowskie Góry ul. Opolska 26, opiekun Daniel Kamiński,
  • Gimnazjum nr 56 im. J. Wybickiego, Poznań ul. Promyk 4, opiekun Hanna Moczko.

Wyróżniono także uczennicę Małgorzatę Bąk z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II, w Lublińcu ul. Droniowicka 45, (opiekun Elżbieta Góra), za profesjonalnie przygotowaną dokumentację z eksperymentów.

Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi w dniu 17 czerwca 2014 podczas trwania Sympozjum Obchodów Międzynarodowego Roku Krystalografii w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach. Początek Sympozjum o godz. 10.00 w Sali Audytoryjnej III im. prof. Andrzeja Pawlikowskiego (program zamieszczono poniżej).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Wszystkich uczestników, wyróżnionych i laureatów zapraszamy na Sympozjum.