Jesteś tutaj: V Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Fizyka Się Liczy" V Ogólnopolski Konkurs z fizyki pt. „FIZYKA SIĘ LICZY” luty – marzec 2013 - Finał

Etap II Konkursu - finał odbył się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, w środę 20 marca 2013 roku.

Po krótkim wykładzie wprowadzającym w zagadnienia związane z zadaniem finałowym, uczniowie otrzymali problem do doświadczalnego rozwiązania. Na rozwiązanie tego problemu przewidziane było nie więcej niż 120 minut. Maksymalna ilość punktów możliwa do zdobycia w II etapie wynosiła 24.

W tym samym dniu zostali wyłonieni laureaci konkursu a o zwycięstwie zadecydowała suma punktów uzyskanych przez uczestników Konkursu w I i w II ETAPIE, liczonych z wagami odpowiednio 1/3 i 2/3.

Wyniki konkursu

• Złoty Laur V Ogólnopolskiego Konkursu z Fizyki pt. „Fizyka się Liczy” wywalczył Krzysztof Błoszyk z I LO im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze. Nauczycielem prowadzącym Laureata jest pan Krzysztof Szponer.
  • Srebrny i Brązowy Laur trafiły do uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Srebrny Laur wywalczył Robert Ferens, a Brązowy - Mateusz Mazelanik. Obaj Laureaci są prowadzeni przez pana Romualda Kondysa.

Wyniki wszystkich FINALISTÓW można znaleźć tutaj (PDF).

LAUREATOM i ich Nauczycielom gratulujemy!

Wszystkim dziękujemy za udział w Konkursie!

Dzięki Wam „FIZYKA (naprawdę) SIĘ LICZY”!