Jesteś tutaj: V Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Fizyka Się Liczy" V Ogólnopolski Konkurs z fizyki pt. „FIZYKA SIĘ LICZY” luty – marzec 2013 - Eliminacje i I Etap

27 lutego 2013 roku w Instytucie Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbyły się ELIMINACJE oraz I ETAP Konkursu.

Do zmagań stanęło 184 uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Do PIERWSZEGO ETAPU zakwalifikowali się uczestnicy, którzy z TESTU uzyskali co najmniej 6 punktów (na 15 możliwych do uzyskania).

W PIERWSZEJ CZĘŚCI uczestnicy Konkursu mieli do rozwiązania sześć zadań otwartych (maksymalnie można było zdobyć 24 punkty)

Do FINAŁU zakwalifikowało się 18-tu Uczestników, którzy uzyskali co najmniej 9,5 punktów.

Etap II Konkursu - finał odbędzie się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, w środę 20 marca 2013r.
Po krótkim wykładzie wprowadzającym w zagadnienia związane z zadaniem finałowym, uczniowie otrzymają problem do doświadczalnego rozwiązania. Na rozwiązanie tego problemu przewiduje się nie więcej niż 120 minut. Maksymalna ilość punktów możliwa do zdobycia w II etapie wynosi 24.
W tym samym dniu zostaną wyłonieni laureaci konkursu.
O zwycięstwie zadecyduje suma punktów uzyskanych przez uczestników Konkursu w I i w II ETAPIE, liczonych z wagami odpowiednio 1/3 i 2/3.

Wszystkim dziękujemy za udział w Konkursie a FINALISTOM gratulujemy!

Dzięki Wam „FIZYKA (naprawdę) SIĘ LICZY”!