II etap Konkursu

II etap Konkursu - finał, odbędzie się w auli im. A. Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w czwartek 3 marca 2011r.

Po krótkim wykładzie na temat przeprowadzania eksperymentów w pracowni fizycznej, uczniowie otrzymają problem do doświadczalnego rozwiązania. Na rozwiązanie tego problemu przewiduje się nie więcej niż 2 godziny. W tym samym dniu zostaną wyłonieni laureaci konkursu. Punkty uzyskane przez uczestników Konkursu w I etapie nie będą brane pod uwagę w etapie II.

Przebieg II etapu

• godz. 9.00  Rejestracja uczestników
  • godz. 10.00 – 11.00  Rozpoczęcie II etapu Konkursu, wykład wprowadzający do tematu zadania finałowego
  • godz. 11.00 – 13.00 Zadanie doświadczalne
  • godz. 13.00 – 14.00 Obiad w klubie studenckim „Żak” w Instytucie Fizyki
  • godz. 14.00   Ogłoszenie wyników konkursu

• Finaliści otrzymają medale, dyplomy i nagrody.
  • Informacje o konkursie i laureatach zostaną umieszczone w środkach społecznego  przekazu oraz ogłoszone na stronie internetowej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.