Jesteś tutaj: Konkurs na stanowisko doktoranta do realizacji projektu badawczego typu OPUS (ST 2) finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Kierownik projektu Prof. dr hab. Jerzy Łuczka ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta do realizacji projektu badawczego: "Procesy transportu energii w układach kwantowych sprzężonych z termostatami"

Nazwa jednostki: Instytut Fizyki, Uniwersytet Śląski – Katowice

Nazwa stanowiska: doktorant - stypendysta (1 etat)

Wymagania:

• ukończone studia magisterskie z fizyki teoretycznej
  • bardzo dobra znajomość teorii kwantowych układów otwartych
  • doskonała znajomość programowania w języku Python oraz umiejętność wykorzystywania algebry komputerowej
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Opis zadań:

• wykonywanie obliczeń analitycznych wybranych modeli przepływu energii w kwantowych układach sprzężonych z kilkoma termostatami
  • analiza numeryczna funkcji korelacyjnych wybranych obserwabli
  • analiza stanów stacjonarnych
  • przygotowanie materiałów do publikacji

Termin składania ofert: do 25 lipca 2016, 13:30

Forma składania ofert: dowolnie

Warunki zatrudnienia:
Kandydat zostanie wyłoniony na podstawie konkursu. Na wniosek Kierownika Projektu zostanie on zatrudniony przez Uniwersytet Śląski. Podczas trwania projektu stypendium będzie wynosiło: 3000 zł/m-c przez 36 miesięcy.

Wymagane dokumenty:

• Curriculum Vitae
  • list motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych
  • wykaz osiągnięć zgodny z pkt. 12. „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców”
  • kopia dyplomu ukończenia studiów
  • elektroniczna wersja pracy magisterskiej
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2014 poz. 1182 z późn. zm.).