Jesteś tutaj: 2015-2013 HORISONS IN PHYSICS EDUCATION

2015-2013 HORISONS IN PHYSICS EDUCATION

Instytut Fizyki jest jedną z 71 europejskich ośrodków naukowych i uniwersyteckich tworzących projekt HOPE - Horizons in Physics Education - który został zaakceptowany do finansowania w latach 2013-15 w ramach Lifelong Learning Programme Erasmus. Oprócz członków konsorcjum w projekcie bierze też udział 10 instytucji i organizacji "stowarzyszonych", w tym z USA i innych krajów świata.

Projekt HOPE obejmuje pracę czterech grup roboczych, odnoszących się do następujących zagadnień:

• Inspirowanie młodzieży do studiowania fizyki
  • Nowe kompetencje absolwentów fizyki - sprzyjanie innowacyjności i przedsiębiorczości
  • Doskonalenie nauczania fizyki na poziomie uniwersyteckim - przyszłe wyzwania o charakterze globalnym
  • Doskonalenie sposobów przygotowania nauczycieli fizyki

Udział w tych działaniach i dostęp do wyników prac wszystkich grup pozwoli nam czerpać inspirację z doświadczeń europejskich i światowych w wyżej wspomnianych obszarach i pomoże w kształtowaniu nowoczesnych programów studiów.