Jesteś tutaj: 2013 "Modernizacja infrastruktury zespołu laboratoriów dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego z zakresu nauk o środowisku w Katowicach i Sosnowcu - MODLAB"

Na Uniwersytecie Śląskim – Wydział Nauk o Ziemi, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska i Instytut Fizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii z końcem stycznia 2013 r. zakończyła się realizacja projektu pn. „Modernizacja infrastruktury zespołu laboratoriów dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego z zakresu nauk o środowisku w Katowicach i Sosnowcu - MODLAB".

Uzyskał on dofinansowanie w ramach działania RPO WSL dedykowanemu wsparciu infrastruktury szkolnictwa wyższego.

Jaakość kształcenia na kierunkach przyrodniczych jest w dużym stopniu zdeterminowana z dostępem do nowoczesnych technologii, możliwością samodzielnego zastosowania przez studentów technik badawczych, poznaniem aparatury i metod stosowanych w laboratoriach naukowych i przemysłowych. Przedmiotem projektu stał się zatem rozwój bazy dydaktycznej w celu poprawy jakości kształcenia studentów w zakresie nauk o środowisku.

Projekt objął remont infrastruktury zespołu laboratoriów dydaktycznych i utworzenie nowych wraz z ich wyposażeniem w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć dydaktycznych zgodnie ze standardami ICT oraz wymogami współczesnego rynku pracy.

W ramach projektu przeprowadzono następujące prace:

• Remont 4 budynków szkolnych;
  • Remont i utworzenie 8 sal dydaktycznych o łącznej pow. 430,02 m2;
  • Remont i utworzenie 96 nowoczesnych laboratoriów dydaktycznych o łącznej pow. 3465,51 m2;
  • Remont 72 innych obiektów dydaktycznych o łącznej pow. 1909,88 m2;
  • Utworzenie pracowni komputerowej o pow. 120,80 m2;
  • Zakup 70 urządzeń infrastruktury technicznej;
  • Zakup 340 urządzeń dydaktycznych, pomocy naukowych;
  • Zakup 400 sztuk nowoczesnego wyposażenia;
  • Zakup 41 zestawów komputerowych;
  • Zakup 15 urządzeń peryferyjnych.

Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia zostały stworzone warunki do rozwoju społeczeństwa o wysokich kwalifikacjach zawodowych w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych, poszukiwanych na rynku pracy.