Kontakt

  • adres: Instytut Fizyki
    ul. 75 Pułku Piechoty 1
    41-500 Chorzów
  • tel: (0-32) 349-38-75
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jesteś tutaj: StudiaDla kandydataKierunki studiówGeofizyka

Studia na kierunku geofizyka

są prowadzone ma Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego wspólnie z Instytutem Fizyki UŚ. Ich celem jest przygotowanie specjalistów z zakresu geofizyki, fizyki litosfery, atmosfery i hydrosfery. Teoretyczna wiedza jest uzupełniana zajęciami terenowymi w trakcie których studenci mogą przygotować się do prowadzenia prac doświadczalnych, pomiarowych oraz interpretacji wyników.

W trakcie studiów studenci mają możliwość zapoznania się z nowoczesną aparaturą geofizyczną, prowadząc badania laboratoryjne i terenowe. Praktyki zawodowe odbywają się w stacjach sejsmicznych na kopalniach węgla lub miedzi, przedsiębiorstwach geofizycznych oraz wiertniczych. W czasie studiów studenci wyjeżdżają na krajowe i zagraniczne praktyki, mają także możliwość studiowania w ramach wymiany międzynarodowej.

    

Studia I stopnia

trwają 3 lata, w trakcie których student zdobywa podstawową wiedzę w zakresie geofizyki, geologii i fizyki. Dyplom licencjata uprawnia do prowadzenia pomocniczych prac geofizycznych.

Studia II stopnia

trwają dwa lata, studenci mogą uzyskać tytułu magistra w zakresie geofizyki lub fizyki, a także obu kierunków równocześnie.

więcej na dedykowanej stronie www

geofizyka UŚ

Free business joomla templates

Distributed by SiteGround