Kontakt

  • adres: Instytut Fizyki
    ul. 75 Pułku Piechoty 1
    41-500 Chorzów
  • tel: (0-32) 349-38-75
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jesteś tutaj: StudiaDla kandydataKierunki studiówFizyka techniczna

Fizyka Techniczna

jest kierunkiem idealnie wpasowującym się w dzisiejszy trend interdyscyplinarnych studiów stawiających na rzetelne techniczne przygotowanie absolwenta do pracy zaraz po zakończeniu nauki. Z jednej strony absolwent uzyska ogólne wykształcenie w zakresie jednej z bardziej podstawowych nauk matematyczno-przyrodniczych: fizyki. Podczas studiów szczególny nacisk jest położony na rozwój umiejętności rozwiązywania problemów, od prostych do złożonych, z pomocą dostępnego aparatu matematycznego, komputerowego lub technologicznego. Program studiów Fizyka Techniczna obejmuje kompleksowe wdrożenie nowoczesnych technologii komputerowych we wszystkich przedmiotach kursowych

Stacjonarne studia I stopnia

na kierunku Fizyka Techniczna trwają 7 semestrów (3,5 roku), wybór jednej z trzech specjalności następuje po drugim roku. Studia te kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera w zakresie jednej ze specjalności: modelowanie komputerowe, nowoczesne materiały i techniki pomiarowe oraz energetyka jądrowa. Część przedmiotów (inżynierskich) ma charakter aplikacyjny, przygotowujący absolwenta to szybkiego wdrożenia do pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Stopień zawodowy inżyniera jest bardzo dobrze rozpoznawalnym znakiem poziomu wykształcenia przez przyszłych pracodawców.

Stacjonarne studia II stopnia

Ukończenie trzysemestralnych (1,5 letnich) studiów II stopnia umożliwia uzyskanie tytułu magistra. Absolwent kierunku studiów Fizyka Techniczna będzie posiadał gruntowną wiedzę z fizyki, a także znajomość różnorodnego zastosowania metod fizycznych w nowoczesnym przemyśle i laboratoriach badawczych. Tacy specjaliści są poszukiwani przez innowacyjne firmy, laboratoria pracujące na rzecz przemysłu i laboratoria naukowe.

Free business joomla templates

Distributed by SiteGround