DoktoRIS - kolejny nabór.

Samorząd województwa śląskiego w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach ogłasza ostatni nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „DoktoRIS – Program stypendialny na rzecz innowacyjnego Śląska”, mającego na celu wsparcie studentów studiów doktoranckich. Program stypendialny skierowany jest do doktorantów kształcących się w dziedzinach nauki i dyscyplinach naukowych oraz przygotowujących pracę doktorską w zakresie zgodnym z kluczowymi obszarami technologicznymi wskazanymi w Programie Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego na lata 2010−2020 (PRT), tj. uznanymi za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa śląskiego, tj.

1.        technologie medyczne (ochrony zdrowia),
2.        technologie dla energetyki i górnictwa,
3.        technologie dla ochrony środowiska,
4.        technologie informacyjne i telekomunikacyjne,
5.        produkcja i przetwarzanie materiałów,
6.        transport i infrastruktura transportowa,
7.        przemysł maszynowy, samochodowy, lotniczy i górniczy,
8.        nanotechnologie i nanomateriały.

*Stypendia przeznaczone są dla doktorantów wszystkich uczelni działających w woj. śląskim
*Stypendia będą przyznawane na okres dwóch semestrów akademickich w wysokości do 4500 zł miesięcznie
*Program zakłada ponadto przeszkolenie stypendystów w zakresie tematyki związanej z prawem własności intelektualnej, komercjalizacją wiedzy i przedsiębiorczością, co wyposaży ich w umiejętności niezbędne do sprawnego wykorzystywania ich wiedzy w gospodarce rynkowej. Szkolenia prowadzone będą w formule kształcenia elektronicznego (e-learning).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.doktoris.us.edu.pl