Jesteś tutaj: NaukaKonferencjeLHCPhenoNet Summer School, Kraków, 7-12 września 2013

LHCPhenoNet Summer School, Kraków, 7-12 września 2013

LHCPhenoNet jednoczy w całej Europie młodych i energicznych fizyków teorii fizyki cząstek. Głównym celem LHCPhenoNet jest kształcenie następnego pokolenia naukowców w fizyce cząstek elementarnych. Kluczowym elementem działalności szkoleniowej sieci są coroczne szkoły dla doktorantów i postdoków, organizowane przez różne grupy w sieci. Wykłady w 2013 roku organizowane są w Polsce, w Krakowie, przez prof. Janusz Gluzę oraz doktorantów i postdoków z Katowic oraz grupę prof. Stanisława Jadach z IFJ w Krakowie. Wykłady i ćwiczenia obejmą główne aspekty fizyki LHC i będą prowadzone przez międzynarodowych ekspertów w swoich dziedzinach.

Szczegóły można znaleźć na stronie konferencji.