Jesteś tutaj: OrganizacjePTF oddział KatowiceKonwersatoria PTF2015/03/18 Konwersatorium PTF

2015/03/18 Konwersatorium PTF

Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki
zaprasza na konwersatorium, na którym:

dr hab. inż. Maksymilian Przygrodzki

Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechnika Śląska
wygłosi wykład na temat:

Elektroenergetyka polska – wybrane zagadnienia

W ramach wykładu zostanie scharakteryzowany system elektroenergetyczny w Polsce, jego zasoby, organizacja i sposób działania. Opisany zostanie sposób ukształtowania zapotrzebowania na energię elektryczną, pokrycie potrzeb odbiorców i praca źródeł wytwarzających energię. W tym obszarze zostaną przedstawione odnawialne źródła energii, ich sposób funkcjonowania i uwarunkowania pracy, a prezentowane wielkości zostaną odniesione do statystyk innych krajów europejskich. Zostaną wyjaśnione zasady powiązania z warunkami środowiskowymi i wynikające stąd możliwości zbilansowania energii elektrycznej wytworzonej w istniejących i planowanych źródłach.

Konwersatorium odbędzie się

• dnia 18.03.2015 r. o godz. 1530