Jesteś tutaj: Instytut FizykiAktualnościWystawa "Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu" 7 - 12 kwietnia 2014

Wystawa "Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu" 7 - 12 kwietnia 2014

Wystawa - Czochralski - 2014Multimedialna wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” już na Śląsku!

Od 7 kwietnia wystawa zagości na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Fizyki w Katowicach, potrwa do 12 kwietnia.

W drugiej połowie marca na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się multimedialna wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności, przede wszystkim uczniów i nauczycieli.
 W dniach 7 – 12 kwietnia wystawa będzie eksponowana w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Uniwersytecka 4. Godziny otwarcia wystawy: 10.00 - 16.00.
 W dn. 7 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się jej oficjalna inauguracja z udziałem m.in. władz miasta, uczelni oraz mediów. W czasie inauguracji prof. zw. dr hab. Ewa Talik wygłosi wykład Znaczenie monokrystalizacji we współczesnej nauce o materiałach a dr Paweł Zajdel wykład Międzynarodowy rok krystalografii, zastosowanie krystalografii w życiu codziennym.
 Wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności, w tym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
 Głównym celem wystawy jest przybliżenie osiągnięć Profesora Jana Czochralskiego, jego dokonań oraz osiągnięć polskiej nauki w dziedzinie technologii materiałowej, a także ukazanie ogromnego potencjału przemysłu elektronicznego, w tym grafenu. Na około 20 stanowiskach studenci Uniwersytetu Śląskiego będą wykonywać eksperymenty. Wyeksponowane zostaną m.in. kryształy o ogromnych rozmiarach, radiomikroskop Czochralskiego, szybki laser wykorzystujący struktury grafenowe.

W dn. 12 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się konkurs, do wygrania nagroda główna – zestaw słuchawkowy bluetooth sieci Plus, zaś codziennie co 1.5 godziny losowanie pendriva.
 Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdują się na stronie www.czochralskipw.pl
 Grupy zorganizowane proszone są o rezerwację telefoniczną terminu zwiedzania pod numerem tel.: 32 359 1170 lub osobiście w Pracowni Dydaktyki Fizyki, przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach.
 Zwiedzanie wystawy możliwe w godzinach: 10.00-11.30, 11.30-13.00, 13.00-14.30 i 14.30-16.00.