Jesteś tutaj: Instytut FizykiAktualnościDr Żaneta Wojnarowska laureatką VIII edycji konkursu na stypendia dla młodych wybitnych naukowców

Dr Żaneta Wojnarowska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ została laureatką VIII edycji konkursu na stypendia dla młodych wybitnych uczonych.

Stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców przyznawane są corocznie przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego wybitnym młodym naukowcom, zatrudnionym w jednostkach naukowych. Stypendium naukowe może być przyznane na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy. W VIII edycji konkursu wyłoniono 137 laureatów.

Tegoroczni stypendyści reprezentują dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce i twórczości artystycznej, nauk przyrodniczych, technicznych, ścisłych, rolniczych i medycznych.

Dr Żaneta Wojnarowska jest adiunktem w Zakładzie Biofizyki i Fizyki Molekularnej Uniwersytetu Śląskiego.