Kontakt

  • adres: Instytut Fizyki
    ul. 75 Pułku Piechoty 1
    41-500 Chorzów
  • tel: (0-32) 349-38-75
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jesteś tutaj: D-Wave @ SMCEBI

D-Wave @ SMCEBI

Mózg człowieka ma swoje ograniczenia. To wyobraźnia nie ma granic. Dzięki komputerom opisujemy zjawiska o złożoności daleko przekraczającej ludzkie możliwości. Kolejnym, dokonującym się na naszych oczach skokiem w rozwoju informatyki jest skonstruowanie komputera kwantowego. Wykorzystując prawa rządzące mikroświatem układ fizyczny, będący sercem tego komputera, ewoluuje, i w efekcie rozwiązuje postawiony przed nim problem obliczeniowy, czyniąc to znacznie szybciej niż komputer klasyczny.

23 czerwca 2016 roku Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie gościć będzie przedstawicieli firmy D-Wave, producenta najbardziej zaawansowanych na świecie komputerów kwantowych. Jej klientami są: Lockheed Martin, The Quantum Artificial Intelligence Lab (Google, NASA, USRA), Los Alamos National Laboratory czy USC Information Sciences Institute. Komputery kwantowe D-Wave przeznaczone są do rozwiązywania zagadnień optymalizacji przy wykorzystaniu przyśpieszających obliczenia algorytmów kwantowych. Spotkanie w chorzowskim SMCEBI będzie okazją do wymiany doświadczeń i wytyczania ścieżek rozwoju klasycznej i kwantowej informatyki stosowanej.

W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele władz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pracownicy Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii oraz Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, studenci i społeczność akademicka, a także przedstawiciele władz oraz firm związanych z sektorem IT.

Free business joomla templates

Distributed by SiteGround