Kontakt

  • adres: Instytut Fizyki
    ul. 75 Pułku Piechoty 1
    41-500 Chorzów
  • tel: (0-32) 349-38-75
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jesteś tutaj: WoS Highly Cited Paper

WoS Highly Cited Paper

Praca prof. Janusz Gluzy oraz dr Tomasza Jelińskiego z Zakładu Teorii Pola i Cząstek Elementarnych zatytułowana "Heavy neutrinos and the pp->lljj CMS data" opublikowana 2 września 2015 roku w czasopiśmie Physics Letters B uzyskała w bazie danych czasopism naukowych Web of Science status "Highly Cited Papers”. Oznacza to, że znalazła się w jednym procencie najlepiej cytowanych prac z danej dziedziny za odpowiedni okres czasu.

W pracy tej pokazano jak w łatwy sposób przeoczyć można lub też źle zinterpretować sygnały eksperymentalne poprzez dokonanie uproszczonej analizy danych ukierunkowanych na poszukiwanie nowych cząstek i oddziaływań. W tym przypadku chodzi o poszukiwanie ciężkich neutrin oraz prawoskrętnych prądów naładowanych, nie uwzględniających bardziej złożonych własności cząstek, takich jak parzystość kombinowaną CP, brak degeneracji mas oraz mieszań pomiędzy stanami masywnymi ciężkich cząstek. Własności te prowadzą do złożonych efektów interferencyjnych, których nie powinno się pomijać zwłaszcza przy analizie danych eksperymentalnych LHC. Praca jest opublikowana w licencji open access i jest dostępna pod tym adresem.

Oprócz kategorii Highly Cited Papers wprowadzono także kategorię Hot Papers do której należy jeden promil najlepiej cytowanych prac z danej dziedziny. So, who's next?

Free business joomla templates

Distributed by SiteGround