Jesteś tutaj: Stypendia im. A. von Humboldta przyznane

Stypendia im. A. von Humboldta przyznane

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła laureatów Polskiego Honorowego Stypendium Naukowego im. Aleksandra von Humboldta. Jest ono przyznawane aktywnym naukowo wybitnym niemieckim uczonym, którzy chcą przyjechać do Polski na kilkumiesięczny pobyt naukowy.

W dziewiętnastym konkursie (edycja 2015) wyróżnienie otrzymał Dr Tord Riemann z Deutsches Elektronen Synchrotron (DESY) w Zeuthen, który podczas sześciomiesięcznego pobytu stypendialnego będzie realizował projekt badawczy pt. „New theoretical methods and tools for accelerator physics” na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z prof. Januszem Gluzą.

Więcej informacji na stronach Fundacji.