Jesteś tutaj: Święto Liczby Pi 2016

Święto Liczby Pi 2016

pi2016  14 i 15 marca 2016 r. na Uniwersytecie Śląskim obchodzone będzie Święto Liczby Pi. Proponowaną formą obchodów święta, które przypada 14 marca, jest dziesiąty już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, organizowany na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. Wykład inauguracyjny, który rozpocznie się 14 marca o godz. 9.42 w Instytucie Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4), wygłosi dr Krzysztof Ciesielski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny.

Harmonogram organizowanych spotkań, warsztatów i pokazów znajduje się na stronie: http://swietopi.pl.

Udział w obchodach Święta Liczby Pi mogą wziąć osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, studenci (również innych kierunków), nauczyciele, a także wszyscy, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.

Dodatkowo od 14 do 18 marca Święto Liczby Pi będzie trwać w Chorzowie i będzie połączone z Chorzowskim Festiwalem Nauki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.smcebi.us.edu.pl.