Jesteś tutaj: IX Święto Pi!

IX Święto Pi!

Swieto PI2015W piątek, 13 marca 2015 obchodzić będziemy Święto Pi. Data wybrana jest nieprzypadkowo - to dzień roboczy najbliższy 14 marca, w notacji amerykańskiej 3/14. Proponowaną przez nas formą obchodów święta jest dziewiąty już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Wśród przygotowanych wykładów, warsztatów czy pokazów coś atrakcyjnego znajdzie dla siebie zarówno pasjonat, jak i ten, kto chciałby dopiero odkryć urok nauk ścisłych, czy nawet ktoś, kto określa sam siebie jako zaprzysięgłego humanistę. Tradycyjnie zorganizowane zostaną liczne konkursy i minikonkursy.