Jesteś tutaj: XXX Osobliwości Świata Fizyki

XXX Osobliwości Świata Fizyki

Od 3 do 30 września 2014 r. w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będą XXX Osobliwości Świata Fizyki. Pokazy oraz wykłady będą miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki przy ul. Uniwersyteckiej 4.

Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję wysłuchać wykładów: „Od huśtawki do rezonansu magnetycznego”, „Dźwięczna fizyka”, „W teatrze wysokich napięć”.

Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja – osobiście w Pracowni Dydaktyki Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) lub telefonicznie pod numerem 32 359 11 70. Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronach internetowych:

Opis wykładów