Język polskiLangue francaise
Wyprawa na dobry początek

Korzystając z przedłużającej się jesieni w październikowy weekend (15-17.X.04) koło naukowe postanowiło się wybrać się do CHATKI w Lachowicach w przysiółku Adamy oznaczony numerem 263, która nosi oficjalną nazwę Studencki Schron Turystyczny "Pod Solniskiem" Chatka położona jest w województwie małopolskim na północnych stokach Opuśnioka (819) w Paśmie Jałowieckim w Beskidzie Żywieckim. Nasza wyprawa odbyła się w dwóch etapach:

Pierwsza część grupy wyruszyła w piątek po południu i dotarła do chatki po godzinie 22h i tu zaczyna się dreszczowiec , bo nikogo nie ma mimo wcześniejszej rezerwacji, "...cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie ?...". Na szczęście istnieją cuda techniki takie jak: latarka (zawsze to raźniej) i telefon komórkowy (dzięki któremu można dodzwonić się do osoby, która miała być w schronisku)... wszystko dobrze się skończyło, tylko pupy trochę zmarzły.
Rankiem o zmierzchu pomimo, że nikt nie chciał opuścić ciepłego śpiwora nastroje były wędrówkowe, bo górom nikt się nie oprze! Udało nam się zdobyć Jałowiec, skąd widać panoramę nie tylko Beskidy ale również Tatry!

Druga część grupy dojechała w sobotę wydłużoną trasą przez Czeski Cieszyn, ale w końcu dotarła o zmroku do chatki. Tam czekali towarzysze i prawie zrobiony, a raczej do zrobienia obiad ;) Bogu dzięki, że było tak wiele kucharek - wszystko poszło jak po maśle, a spaghetti z czeskim serem i dwoma rodzajami sosów było wyśmienite J Po kolacji trzeba było przystąpić do obrad...przy czekoladzie studenckiej, z kubkiem kawy w ręce łatwiej było planować co będziemy robić w tym roku. I tak minął wieczór, a noc była jedna z piękniejszych przy rozgrzanym kominku Niedziela obudziła wszystkich słońcem, po obfitym śniadaniu zabrano się za porządki, aby przed 13h opuścić to piękne miejsce...wszystko co dobre się szybko kończy ...no do następnej wyprawy.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008
Zespół KN MSNP we współpracy z ozeh'em

Strona o Linux!Pobierz firefoxa!Poprawny XHTML 1.1!Poprawny CSS!