Język polskiLangue francaise
Projekty prowadzone przez Koło

Do wakacji 2008 zaplanowane zostały następujące przedsięwzięcia Koła Naukowego:

 • 17-19 III 2008: Dni Frankofonii

  W dniach 17 -19 marca 2008 po raz kolejny organizujemy Dni Frankofonii dla studentów, licealistów i nie tylko. W ramach tego projektu planujemy zorganizować konferencję naukową o krajach Unii Europejskiej, na temat tego, w jaki sposób są one postrzegane przez Francje. Następnego dnia Mr Julien Vangrevelighe dokona prezentacji sztuki komiksu jako elementu kultury belgijskiej, któremu będzie towarzyszyć krótki pokaz filmów animowanych. Nie zabraknie również akcentu rywalizacji, bowiem studenci MSNP będą zmagać się z językiem Racine’a podczas dyktanda, które odbędzie się na terenie naszego Uniwersytetu. Ostatniego dnia będziemy świadkami zażartej dyskusji pomiędzy Medem Korso (Francja) i Axelem Louvrier (Belgia) dotyczącej różnic oraz podobieństw kulturowych , które od wieków dzielą i łączą obydwa kraje. Ale język francuski to nie tylko Francja czy Belgia, ale także Kebek w Kanadzie (czy kraje północno-afrykańskie). Z tej okazji odbędzie się wykład dotyczący kultury kebeckiej (oraz literatury marokańskiej). W celu urozmaicenia całej Imprezy studenci MSNP będą mieć okazję oddać swój głos w wyborach na Mariannę i Mariana 2008, w których wezmą udział nie tylko studenci, ale również wykładowcy. Po ogłoszeniu wyników (wybory, dyktando) udamy się na pokaz filmów francuskojęzycznych, a wieczorem odbędzie się przegląd muzyki francuskiej połączony z degustacją win i serów w jednej z restauracji w Katowicach.

 • 16-17 IV 2008: Festiwal Nauki

  16.04.2008 - prezentacja MSNP, połączona z dniami otwartymi;

  17.04.2008 - organizacja, wspólnie z Kołem Naukowym Filozofów, quizu z nagrodami i debaty. Do uczestnictwa zostaną zaproszeni uczniowie szkół średnich z regionu.

 • maj 2008: Konferencja „Administracja jako czynnik bezpieczeństwa.

  Doświadczenia historyczne i uwarunkowania współczesne ponadnarodowe, narodowe i regionalne."

  Konferencja jest podzielona na dwie jednostki tematyczne. Pierwsza jednostka przedstawia wybrane problemy oraz zagadnienia związane z powstawaniem, a także funkcjonowaniem struktur administracji państwowej pod kątem bezpieczeństwa państwa i regionu. Przykładem do omówienia wyżej wymienionych zagadnień jest województwo śląskie w latach międzywojennych. Natomiast, w drugiej jednostce tematycznej zostaną poruszone zagadnienia dotyczące problematyki bezpieczeństwa w niektórych państwach europejskich oraz zostanie uwypuklony problem zagrożeń terrorystycznych. Po zakończeniu prezentacji jest zaplanowany panel dyskusyjny, którego celem jest wymiana opinii oraz poszerzenie wiedzy studentów w interesujących ich aspektach bezpieczeństwa państwa oraz wszystkich kwestii z tym związanych. Zamierzamy także wydać publikację pokonferencyjną.

Nie są to wszystkie projekty, ale te, które są już pewne i przygotowane. Powoli będziemy urealniać nasze pomysły, a wtedy informacje o nich znajdą się także tutaj.
/narm/

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008
Zespół KN MSNP we współpracy z ozeh'em

Strona o Linux!Pobierz firefoxa!Poprawny XHTML 1.1!Poprawny CSS!